Terasová prkna

Dřevěná terasová prkna

K výrobě dřevěných terasových prken se používají dřeviny, které jsou již svými vlastnostmi z hlediska trvanlivosti a odolnosti k tomuto účelu vhodné. Jedná se především o zámořské, ale i evropské dřeviny jako jsou Bangkirai, Ipe, Massaranduba, z evropských dřevin sibiřský modřín a akát.

Prodáváme terasová prkna vyrobená z dřevin původem z našeho zeměpisného pásma, což je jistě z hlediska jejich chování ve venkovním prostředí výhodou.

Skladem vedeme terasová prkna z evropského a sibiřského modřínu a rozšířili jsme sortiment o výrobky z akátu.

Jedná se o:

-          akátová terasová prkna s jemnou i hrubou drážkou

-          hladká prkna

-          fasádní profil (pero/drážka)

-          fasádní profil na odvětranou fasádu (rhombus)

Veškeré akátové profily z naší nabídky jsou vyrobené z akátového řeziva vykrácením vad dřeva na přířezy v délkách 20 – 70 cm, které jsou po vysušení na požadovanou vlhkost 12 – 15% ohoblované a délkově napojované vodovzdorným lepidlem JOWAPUR 686.20 pro použití v exteriéru.

Výhodou tohoto výrobního postupu je to, že vykrácením vad se odstraní napětí působící ve dřevě a tím se zabezpečí tvarová stálost.

Akátové profily mají na rozdíl od fádních (jednotvárných) exotických dřevin výraznou texturu i nevšední zlatozelenavou až hnědou barvu, působící zajímavým, živým dojmem. Po úpravě povrchu terasovým olejem dojde ke zjemnění kontrastů a plocha působí harmonicky a přirozeně.

Podkladové hranoly

Prodáváme podkladové hranoly ze stejných dřevin jako terasová prkna, tj. modřín, akát, borovice.

Terasové oleje

Terasy jsou vždy vystaveny silnému vlivu povětrnosti a intenzivnímu slunečnímu záření. Konzervace je proto nejvyšší nutností. Vědci ze SCANDICCARE proto vyvinuli olej speciálně pro tyto těžké podmínky.

  • bezbarvý olej s UV – ochranou
  • k dispozici i tmavý dekor
  • pro všechny savé typy podkladů
  • zvýrazněný odstín dřeva
  • ochrana a konzervace světlých dílců, např. jedle, borovice, smrk, modřín nebo douglaska

 

Termowood

Jedná se o produkt vyrobený speciální tepelnou úpravou dřeva, která trvale mění jeho buněčnou strukturu a přispívá tak k jeho výrazné rozměrové stabilitě a vyjímečnému vzhledu, kdy dřevo získává atraktivní hřejivou barvu. Takto upravené dřevo získává vysokou odolnost proti hnilobě a je velmi dobře opracovatelné. Dodáváme na objednávku jako venkovní podlahy.

Působením venkovního prostředí dochází k přirozenému zešednutí, proto doporučujeme natřít materiál olejovým nátěrem.

Terasy UPM ProFi Deck

UPM ProFi se vyvinul pro dlouhodobé použití v exteriéru. Nejdůležitější součástí této kompozitní hmoty jsou očištěné umělé polymery a papír, který vzniká jako přebytek při výrobě samolepících etiket. UPM ProFi materiál je zcela recyklovatelný. Díky trvanlivému povrchu, stálým barvám a tvarové stálosti se hodí tento materiál skvěle na zahradní a střešní terasy, do restaurací, zahradních cest a na přístavní mola či k obroubení bazénů. Oboustranně profilovaná terasová prkna vypadají pěkně po několik let, zatímco výdaje na údržbu se omezují jen na minimum. Kompozitní materiál je téměř bez ligninu, molekuly dřeva, která způsobuje šednutí. Protože povrch je uzavřený,bez pórů, můžete vylité tekutiny jako například víno nebo olej úplně jednoduše setřít. Příjemný pro bosé nohy: UPM ProFi Deck se jen málo zahřívá a nehrozí riziko, že se zraníte o třísku nebo prasklinu. Vzhledem k vysokému koeficientu tření povrchu je podlaha při vlhkosti odolná vůči sklouznutí. Dodává se v 6 barevných odstínech. 

Fotogalerie

Poptávka zboží