Palubky obkladové

Dřevěné palubky

Palubky jsou obkladový materiál vyrobený z masivního dřeva, které je frézováno do různých profilů a tlouštěk. Jsou silně dekorativní a vnášejí do našeho domova hřejivou a neopakovatelnou atmosféru. Hodí se pro vnitřní i vnější použití jako obklady místností, veřejných prostor, a také jako fasádní prvky staveb. Prodávají se nejčastěji v délkách 3, 4 a 5m.

Termowood

Jedná se o produkt vyrobený speciální tepelnou úpravou dřeva, která trvale mění jeho buněčnou strukturu a přispívá tak k jeho výrazné rozměrové stabilitě a vyjímečnému vzhledu, kdy dřevo získává atraktivní hřejivou barvu. Takto upravené dřevo získává vysokou odolnost proti hnilobě a je velmi dobře opracovatelné. Dodáváme na objednávku jako obkladový materiál vhodný do interiéru i exteriéru.

Působením venkovního prostředí dochází k přirozenému zešednutí, proto doporučujeme natřít materiál olejovým nátěrem.

Plastové fasádní palubky

Jsou tvořeny komůrkovými lamelami opatřenými perem a drážkou pro snadnou a přesnou montáž a ukončovacími profily pro začištění a dokonalý vzhled obkládaných ploch. Obkladové lamely i ukončovací profily jsou vyrobeny z kvalitního stabilizovaného tvrzeného PVC a buď probarveny přímo v hmotě nebo kašírované odolnou MBAS fólií v atraktivních dekorech.

Nahrazují klasické dřevěné palubkové obklady a nabízí kompletní řešení především pro obkládání podhledů konstrukcí krovu a nadstřešních konstrukcí staveb (vikýřů, apod.).

Jsou vhodné pro použití v interiéru i exteriéru. Dodávají se probarvené v různých barevných odstínech nebo kašírované fólií věrně imitující namořené dřevo. Dodáváme na objednávku.

Hlavními přednostmi plastových palubek v porovnání se dřevem jsou:

  • snadná a rychlá montáž bez nároků na speciální vybavení

  • skutečně dlouhá životnost a odolnost vůči mrazu i UV záření

  • bez potřeby dodatečné povrchové úpravy (nikdy nebudete natírat)

  • velmi malá plošná hmotnost - nepřetěžuje podhled, snadno se manipuluje

  • prakticky žádné nároky na dodatečnou údržba

Přílohy

Fotogalerie

Poptávka zboží