Barvy a lazury na dřevo

Impranal

Impranal SCH 20 – lazurovací lak slabovrstvý

Slabovrstvá vodou ředitelná lazura IMPRANAL je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech, jako obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, okna, dveře apod. Není samostatně vhodná k nátěrům pochozích ploch (pro pochozí plochy v interiérech doporučujeme jako finální úpravu některý z polyuretanových laků. Je vhodná také jako základní nátěr pod silnovrstvé lazury IMPRANAL PROFI a pod polyure - tanové laky. Vzhled nátěru - matný, dojem neošetřeného dřeva. Chrání před povětrnostními vlivy a stárnutím. Vyrábí se v odstínech: dub, dub antik, ořech, teak, zlatý dub, kaštan, mahagon, palisandr, pinie, višeň a bezbarvý.
Spotřeba : cca 12-16 m2/l v jedné vrstvě.
Balení : 0,75 l 2,5 l 5,0 l

Impranal SCH 22 – lazurovací lak silnovrstvý

Silnovrstvá vodouředitelná lazura IMPRANAL PROFI je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech, jako obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, okna, dveře apod. IMPRANAL PROFI je určen i pro průmyslové aplikace na všechny dřevěné povrchy. Není samostatně vhodná k nátěrům pochozích ploch (pro pochozí plochy v interiérech doporučujeme jako finální úpravu některý polyuretanových laků INDULAK. Chrání dřevo před povětrnostními vlivy a stárnutím. Je také určen pro interiéry s vysokými nároky na hygienu, jako jsou jídelny, školy, nemocnice apod. Výrobek je schválen pro použití na dětské hračky. Vyrábí se v odstínech: dub, dub antik, ořech, teak, zlatýdub, kaštan, mahagon, palisandr, pinie, višeň, eben a bezbarvý s UV filtrem a bezbarvý bez UV filtru.
Spotřeba : cca 8-12 m2/l v jedné vrstvě.
Balení : 0,75 l 2,5 l 5,0 l

Belinka

Belinka Base

Základní ochrana dřeva. Belinka Base je bezbarvý impregnační nátěr, určený pro základní preventivní ochranu dřeva. Obsahuje nejmodernější biocidy a chrání dřevo před biologickými škůdci, zmodráním, plísněmi a hmyzem.

preventivně chrání dřevo před zmodráním, hmyzem a plísněmi

obsahuje nejmodernější biocidy

zlepšuje přilnavost dalších nátěrů

Použití: Belinka Base používáme jako první nátěr pro ochranu dřeva, které je nepřímo nebo přímo vystaveno vlivu počasí a degradaci (dřevo, které je ve velmi vlhkých místnostech; dřevo střešních konstrukcí, dřevo, které je v kontaktu se zdivem, okna, venkovní dveře a garážová vrata, okenice, zábradlí na balkonech, obložení fasád, viditelné části trámů, zábradlí na terasách a zahradách, dřevěná stavení, atria, atd.). V interiéru jej používáme, pokud je dřevo ohroženo vlhkostí a chceme jej ochránit před plísní a trouchnivěním a zabránit usídlení hmyzu.
Technické údaje

Složení: nejmodernější biocidy, alkydové pryskyřice a organická rozpouštědla.
Nanášení: štětcem, máčením: pro optimální ochranu použijeme 1 l Belinka Base na 5-10 m2 dřeva (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchovém zpracování a způsobu nanášení). Doba schnutí: 2 až 3 hodiny, další nátěr po 12 hodinách. Čištění nářadí: ředidlem (S6006). Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30° C, odděleně od potravin a krmiv a z dosahu dětí. Bod vzplanutí: nad 61° C. Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5 l, 10 l a 20 l.

Belinka Lasur

Barevná ochrana dřeva. Belinka Lasur super je slabovrstvý lazurový nátěr, který chrání dřevo před povětrnostními vlivy, zároveň jej také zbarví a zušlechtí jeho povrch. Propůjčuje dřevu přirozený sametový vzhled, struktura dřeva zůstává viditelná. Hodí se k ochraně všech druhů dřeva uvnitř i vně staveb. Neobsahuje biocidy, proto jej můžeme použít ve všech obytných místnostech.

chrání dřevo před povětrnostními vlivy a zušlechťuje jej

je vhodný pro všechny druhy dřeva uvnitř i vně budov

zachovává přirozený vzhled dřeva s konečným matným vzhledem

neobsahuje biocidy

Návod k práci: Lasur super před použitím dobře promícháme. Nové dřevo má být čisté, suché a dobře obroušené, dle potřeby ošetřené Belinka Basem. Lasur super nanášíme štětcem, houbou nebo máčením. Nátěr zaschne po 6 až 10 hodinách, doporučujeme však počkat do dalšího nátěru alespoň 12 hodin. Při nízkých teplotách a vysoké relativní vlhkosti se čas schnutí prodlužuje. Po prvním nánosu povrch jemně přebrousíme. Pro pěkný vzhled a dostatečnou ochranu přetřeme méně exponované dřevo ve dvou nánosech, více exponované dřevo ve třech nánosech. Pokud bylo dřevo již dříve přetřeno lazurou, je obnovování jednoduché. Kartáčem s tvrdými štětinami (přírodními nebo umělohmotnými) odstraníme z povrchu dřeva prách a nepřilnavé částečky staré lazury a povrch je připraven na obnovovací nános. Pokud zpozorujeme, že je dřevo napadeno lesními škůdci, povrch nejdříve přetřeme Belocidem. Trvanlivost nátěru a jeho obnovování závisí na řadě okolností, jako jsou druh dřeva, způsob jeho opracování, počet nánosů, zvláště je však závislá na vystavenosti dřeva povětrnostním a jiným vlivům. Venku na velmi vystavených místech doporučujeme každoročně kontrolovat, nakolik se nátěr již opotřeboval. Zpravidla postačí obnovovat nátěr po 2 až 3 letech. K ochraně dřeva v exteriéru nedoporučujeme bezbarvý Lasur super. Pokud chceme bezbarvou ochranu dřeva venku, použijeme Toplasur uv plus.

Technické údaje

Složení: alkydové pryskyřice, světlu a povětrnostním vlivům odolné pigmenty, voděvzdorné látky a organická rozpouštědla
Počet nánosů: 2 nánosy, exponovanější dřevo 3 nánosy (ve vlhkých místnostech a venku nejdříve nános Base)
Spotřeba: 1 l na 13-15 m2 ve dvou nánosech (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchové úpravě a způsobu nanášení)
Schnutí: 6 až 10 hodin, další nános po 12 hodinách (za normálních podmínek)
Čištění nářadí: průmyslovým lihem
Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30°C, mimo dosah dětí
Bod vzplanutí: nad 55°C
Balení: 0,75 l; 2,5 l; 5 l; 10 l


Belinka Toplasur UV plus

Dlouhodobá ochrana dřeva. Belinka Toplasur uv plus je speciální lazurový nátěr s UV filtry a UV absorbéry na ochranu dřeva v interiéru i exteriéru. Obyčejné bezbarvé lazury dřevo hůře chrání před UV paprsky. U Belinka Toplasuru uv plus jsme však dosáhli ochrany před degradací a tmavnutím se stejnou účinností jako u pigmentované lazury.

účinně chrání dřevo před vlivy počasí

je hustší a plnější

zklidňuje dřevo, proto je zvláště vhodný na okna a dveře

je bezbarvý a má hedvábný lesk

Použití: Belinka Toplasur uv plus dává dřevu rozměrovou stabilitu, proto jej mimo jiné doporučujeme také na okna a dveře a na ochranu všech prvků ze tvrdého dřeva listnatých stromů. Je vhodný také na ochranu plavidel, a sice těch částí, která jsou nad vodou. Totéž platí o dřevě v blízkosti moře a v horách. Povrchu dřeva propůjčuje plnější vzhled s hedvábným leskem, struktura dřeva však stále zůstává viditelná. Pokud Belinka Toplasurem uv plus chráníme dřevo ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru, ošetříme jej nejdříve bezbarvým impregnačním nátěrem Belinka Base.
Technické údaje

Složení: alkydové pryskyřice, světlu a vlivům počasí odolné pigmenty, UV filtry a UV absorbéry, vosky a organická rozpouštědla
Nanášení: 2 nátěry (ve vlhkých místnostech a venku nejdříve 1 nátěr Imprägniergrundu), v exteriéru 3 nátěry: 1 l na 6 až 10 m,2 u dvou až tří nátěrů (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchové úpravy a způsobu nanášení)
Doba schnutí: 6 až 10 hodin, další nátěr po 12 hodinách
Čištění nářadí: ředidlo (S6006)
Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30° C, z dosahu dětí
Bod vzplanutí: nad 61° C,
Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5 l, 10 l a 20 l

Herbol

Herbol-Bläueschutzgrund BS

Rychleschnoucí rozpouštědlový impregnační nátěr na surové dřevo v exteriéru.
Zajišťuje dlouhodobou ochranu dřeva proti napadení zamodralostí a houbou. Dodává se v čirém matném provedení. Může se používat jak pod bezbarvé a lazurovací laky, tak i pod krycí laky. Nedoporučuje se jeho použití ve vnitřních obytných prostorech.
Spotřeba – cca 0,1 l/m2
Balení – 0,375 l, 0,75 l, 2,5 l a 5 l
Nanášení – štětcem, válečkem (nestříkat!)
Schnutí:
– zaschlý proti prachu po 15 min
– nelepivý za 30 min
– přetíratelný za 1 hod
Ředidlo – neředit

Offenporig Pro-Décor ZQ

Nestékavá lazura na všechny typy dřeva pro venkovní i vnitřní použití.
Použitelná pro nové i renovační nátěry na všechny objemově stálé i nestálé dřevěné dílce. Je lehce zpracovatelná, prodyšná a elastická. Trvale chrání dřevo proti povětrnosti a UV-záření, přitom však zachovává přirozenou strukturu dřeva. Základní nátěr, mezinátěr i konečný nátěr – vše z jedné plechovky. Dodává se v 17 přírodních odstínech. Nátěr je hedvábně lesklý. Při venkovním použití na měkkém dřevu je nutný penetrační nátěr proti zamodrání Bläueschutzgrund.
Spotřeba – cca 0,075 l/m2
Balení – 0,375 l, 0,75 l, 2,5 l, 5 l a 10 l
Nanášení – štětcem
Schnutí:
– odolný proti prachu za cca 4 hod.
– odolný proti oděru za cca 8 hod.
– přetíratelný za cca 18 hod.
– proschlý za cca 1–2 dny
Odstíny – 17 standardních hotových odstínů
Ředidlo – Herbol V 40

Remmers

HK-Lasur, 3v1

Slabovrstvá, impregnační  lazura pro venkovní použití, s obsahem rozpouštědel a s kombinací nejmodernějších účinných látek pro ochranu dřeva proti plísni, zamodrání, hnilobě, řasám, škůdcům, UV záření a vlhkosti Remmers HK-Lasur. Použití 3 v 1 - nemusí se podetírat impregnačním nátěrem.
Oblasti použití:
pro ošetření staticky nezatížených dřevěných prvků v exteriéru, které nejsou v kontaktu se zemí například obložení, obkládacích prken, plotů, vrat, pergol, zahradních domků, střešních podhledů, štítů, fasád a dalších
Spotřeba:

  • Cca 100 ml/m²na jeden nátěr, je nutné nanést minimálně 2 nátěry

  • Hoblovaná nebo velmi hustá dřeva mají nižší savost a v některých případech bude nutný i 3 nátěr

Vlastnosti:

šestinásobná ochrana proti modrání, hnilobě, plísni a řasám, hmyzu, UV záření, vlhkosti

nepraská
proniká hluboko
odpuzuje vodu
aktivně dýchá a reguluje vlhkost následné ošetření je možné bez broušení a moření

Upozornění: Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

UV+ lazura

Dekorativní, středněvrstvá lazura na bázi rozpouštědel s vysokou odolností vůči UV-záření, univerzální pro dřevo v exteriéru.

Vlastnosti:

  • Odolný vůči povětrnostním vlivům a UV záření
  • Vysoká ochrana před UV zářením i pro světlé barevné odstíny a bezbarvý nátěr UV+
  • Odpuzuje špínu a je snadný na údržbu
  • Nelepivý (podle směrnice HO.03)
  • Dobrý rozliv
  • Neobsahuje biocidy & kobalt

Spotřeba:

1. nátěr: 100 ml/m²
2. nátěr: 60 ml/m²

Farblos UV+: 3 vrstvy

 

Poptávka zboží