Barvy na dřevo

Impranal

Impranal SCH 20 – lazurovací lak slabovrstvý

Slabovrstvá vodou ředitelná lazura IMPRANAL je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech, jako obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, okna, dveře apod. Není samostatně vhodná k nátěrům pochozích ploch (pro pochozí plochy v interiérech doporučujeme jako finální úpravu některý z polyuretanových laků. Je vhodná také jako základní nátěr pod silnovrstvé lazury IMPRANAL PROFI a pod polyure - tanové laky. Vzhled nátěru - matný, dojem neošetřeného dřeva. Chrání před povětrnostními vlivy a stárnutím. Vyrábí se v odstínech: dub, dub antik, ořech, teak, zlatý dub, kaštan, mahagon, palisandr, pinie, višeň a bezbarvý.
Spotřeba : cca 12-16 m2/l v jedné vrstvě.
Balení : 0,75 l 2,5 l 5,0 l

Impranal SCH 22 – lazurovací lak silnovrstvý

Silnovrstvá vodouředitelná lazura IMPRANAL PROFI je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech, jako obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, okna, dveře apod. IMPRANAL PROFI je určen i pro průmyslové aplikace na všechny dřevěné povrchy. Není samostatně vhodná k nátěrům pochozích ploch (pro pochozí plochy v interiérech doporučujeme jako finální úpravu některý polyuretanových laků INDULAK. Chrání dřevo před povětrnostními vlivy a stárnutím. Je také určen pro interiéry s vysokými nároky na hygienu, jako jsou jídelny, školy, nemocnice apod. Výrobek je schválen pro použití na dětské hračky. Vyrábí se v odstínech: dub, dub antik, ořech, teak, zlatýdub, kaštan, mahagon, palisandr, pinie, višeň, eben a bezbarvý s UV filtrem a bezbarvý bez UV filtru.
Spotřeba : cca 8-12 m2/l v jedné vrstvě.
Balení : 0,75 l 2,5 l 5,0 l

Belinka

Belinka Base

Základní ochrana dřeva. Belinka Base je bezbarvý impregnační nátěr, určený pro základní preventivní ochranu dřeva. Obsahuje nejmodernější biocidy a chrání dřevo před biologickými škůdci, zmodráním, plísněmi a hmyzem.

preventivně chrání dřevo před zmodráním, hmyzem a plísněmi

obsahuje nejmodernější biocidy

zlepšuje přilnavost dalších nátěrů

Použití: Belinka Base používáme jako první nátěr pro ochranu dřeva, které je nepřímo nebo přímo vystaveno vlivu počasí a degradaci (dřevo, které je ve velmi vlhkých místnostech; dřevo střešních konstrukcí, dřevo, které je v kontaktu se zdivem, okna, venkovní dveře a garážová vrata, okenice, zábradlí na balkonech, obložení fasád, viditelné části trámů, zábradlí na terasách a zahradách, dřevěná stavení, atria, atd.). V interiéru jej používáme, pokud je dřevo ohroženo vlhkostí a chceme jej ochránit před plísní a trouchnivěním a zabránit usídlení hmyzu.
Technické údaje

Složení: nejmodernější biocidy, alkydové pryskyřice a organická rozpouštědla.
Nanášení: štětcem, máčením: pro optimální ochranu použijeme 1 l Belinka Base na 5-10 m2 dřeva (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchovém zpracování a způsobu nanášení). Doba schnutí: 2 až 3 hodiny, další nátěr po 12 hodinách. Čištění nářadí: ředidlem (S6006). Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30° C, odděleně od potravin a krmiv a z dosahu dětí. Bod vzplanutí: nad 61° C. Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5 l, 10 l a 20 l.

Belinka Lasur super

Barevná ochrana dřeva. Belinka Lasur super je slabovrstvý lazurový nátěr, který chrání dřevo před povětrnostními vlivy, zároveň jej také zbarví a zušlechtí jeho povrch. Propůjčuje dřevu přirozený sametový vzhled, struktura dřeva zůstává viditelná. Hodí se k ochraně všech druhů dřeva uvnitř i vně staveb. Neobsahuje biocidy, proto jej můžeme použít ve všech obytných místnostech.

chrání dřevo před povětrnostními vlivy a zušlechťuje jej

je vhodný pro všechny druhy dřeva uvnitř i vně budov

zachovává přirozený vzhled dřeva s konečným matným vzhledem

neobsahuje biocidy

Návod k práci: Lasur super před použitím dobře promícháme. Nové dřevo má být čisté, suché a dobře obroušené, dle potřeby ošetřené Belinka Basem. Lasur super nanášíme štětcem, houbou nebo máčením. Nátěr zaschne po 6 až 10 hodinách, doporučujeme však počkat do dalšího nátěru alespoň 12 hodin. Při nízkých teplotách a vysoké relativní vlhkosti se čas schnutí prodlužuje. Po prvním nánosu povrch jemně přebrousíme. Pro pěkný vzhled a dostatečnou ochranu přetřeme méně exponované dřevo ve dvou nánosech, více exponované dřevo ve třech nánosech. Pokud bylo dřevo již dříve přetřeno lazurou, je obnovování jednoduché. Kartáčem s tvrdými štětinami (přírodními nebo umělohmotnými) odstraníme z povrchu dřeva prách a nepřilnavé částečky staré lazury a povrch je připraven na obnovovací nános. Pokud zpozorujeme, že je dřevo napadeno lesními škůdci, povrch nejdříve přetřeme Belocidem. Trvanlivost nátěru a jeho obnovování závisí na řadě okolností, jako jsou druh dřeva, způsob jeho opracování, počet nánosů, zvláště je však závislá na vystavenosti dřeva povětrnostním a jiným vlivům. Venku na velmi vystavených místech doporučujeme každoročně kontrolovat, nakolik se nátěr již opotřeboval. Zpravidla postačí obnovovat nátěr po 2 až 3 letech. K ochraně dřeva v exteriéru nedoporučujeme bezbarvý Lasur super. Pokud chceme bezbarvou ochranu dřeva venku, použijeme Toplasur uv plus.

Technické údaje

Složení: alkydové pryskyřice, světlu a povětrnostním vlivům odolné pigmenty, voděvzdorné látky a organická rozpouštědla
Počet nánosů: 2 nánosy, exponovanější dřevo 3 nánosy (ve vlhkých místnostech a venku nejdříve nános Base)
Spotřeba: 1 l na 13-15 m2 ve dvou nánosech (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchové úpravě a způsobu nanášení)
Schnutí: 6 až 10 hodin, další nános po 12 hodinách (za normálních podmínek)
Čištění nářadí: průmyslovým lihem
Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30°C, mimo dosah dětí
Bod vzplanutí: nad 55°C
Balení: 0,75 l; 2,5 l; 5 l; 10 l

Belinka Toplasur

Dlohodobá ochrana dřeva. Belinka Toplasur je lazurový nátěr pro tlusté nátěry, který má všechny kvality klasických lazur. Je hustší, vytváří plnější nátěr, obsahuje UV filtry, proto je zvláště vhodný k ochraně dřeva, které je vystaveno silnějším vlivům počasí. Belinka Toplasur neobsahuje biocidy, je proto vhodný k použití ve všech obytných místnostech.

účinně chrání dřevo před vlivy počasí

je hustší, plnější a umožňuje tlustší nátěrové vrstvy

zklidňuje dřevo, proto je zvláště vhodný na okna a dveře

má hedvábný lesk

Použití: Belinka Toplasur dává dřevu rozměrovou stabilitu, proto jej mimo jiné doporučujeme na okna a dveře a na ochranu všech prvků ze tvrdého dřeva listnatých stromů. Belinka Toplasur je vhodný také k ochraně plavidel, a sice těch částí, která jsou nad vodou. Totéž platí o dřevě v blízkosti moře a v horách. Povrchu dřeva propůjčuje plnější vzhled s hedvábným leskem, struktura dřeva však stále zůstává viditelná. Pokud chceme Belinka Toplasurem chránit dřevo ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru, ošetříme jej nejdříve bezbarvým impregnačním nátěrem Belinka Base. U Belinka Toplasuru můžeme vybírat mezi 14 barevnými odstíny.
Technické údaje: Složení: alkydové pryskyřice, světlu a vlivům počasí odolné pigmenty, UV filtry a UV absorbéry, vosky a organická rozpouštědla
Nanášení: 2 nátěry (ve vlhkých místnostech a venku nejdříve 1 nátěr Belinka Base), v exteriéru 3 nátěry: 1 l na 8 až 10 m2 u dvou nátěrů (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchové úpravy a způsobu nanášení)
Doba schnutí: 6 až 10 hodin, další nátěr po 12 hodinách
Čištění nářadí: ředidlem (S6006)
Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30° C, z dosahu dětí
Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5 l, 10 l a 20 l


Belinka Toplasur uv plus

Dlouhodobá ochrana dřeva. Belinka Toplasur uv plus je speciální lazurový nátěr s UV filtry a UV absorbéry na ochranu dřeva v interiéru i exteriéru. Obyčejné bezbarvé lazury dřevo hůře chrání před UV paprsky. U Belinka Toplasuru uv plus jsme však dosáhli ochrany před degradací a tmavnutím se stejnou účinností jako u pigmentované lazury.

účinně chrání dřevo před vlivy počasí

je hustší a plnější

zklidňuje dřevo, proto je zvláště vhodný na okna a dveře

je bezbarvý a má hedvábný lesk

Použití: Belinka Toplasur uv plus dává dřevu rozměrovou stabilitu, proto jej mimo jiné doporučujeme také na okna a dveře a na ochranu všech prvků ze tvrdého dřeva listnatých stromů. Je vhodný také na ochranu plavidel, a sice těch částí, která jsou nad vodou. Totéž platí o dřevě v blízkosti moře a v horách. Povrchu dřeva propůjčuje plnější vzhled s hedvábným leskem, struktura dřeva však stále zůstává viditelná. Pokud Belinka Toplasurem uv plus chráníme dřevo ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru, ošetříme jej nejdříve bezbarvým impregnačním nátěrem Belinka Base.
Technické údaje

Složení: alkydové pryskyřice, světlu a vlivům počasí odolné pigmenty, UV filtry a UV absorbéry, vosky a organická rozpouštědla
Nanášení: 2 nátěry (ve vlhkých místnostech a venku nejdříve 1 nátěr Imprägniergrundu), v exteriéru 3 nátěry: 1 l na 6 až 10 m,2 u dvou až tří nátěrů (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchové úpravy a způsobu nanášení)
Doba schnutí: 6 až 10 hodin, další nátěr po 12 hodinách
Čištění nářadí: ředidlo (S6006)
Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30° C, z dosahu dětí
Bod vzplanutí: nad 61° C,
Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5 l, 10 l a 20 l

Herbol

Herbol-Bläueschutzgrund BS

Rychleschnoucí rozpouštědlový impregnační nátěr na surové dřevo v exteriéru.
Zajišťuje dlouhodobou ochranu dřeva proti napadení zamodralostí a houbou. Dodává se v čirém matném provedení. Může se používat jak pod bezbarvé a lazurovací laky, tak i pod krycí laky. Nedoporučuje se jeho použití ve vnitřních obytných prostorech.
Spotřeba – cca 0,1 l/m2
Balení – 0,375 l, 0,75 l, 2,5 l a 5 l
Nanášení – štětcem, válečkem (nestříkat!)
Schnutí:
– zaschlý proti prachu po 15 min
– nelepivý za 30 min
– přetíratelný za 1 hod
Ředidlo – neředit

Offenporig Pro-Décor ZQ

Nestékavá lazura na všechny typy dřeva pro venkovní i vnitřní použití.
Použitelná pro nové i renovační nátěry na všechny objemově stálé i nestálé dřevěné dílce. Je lehce zpracovatelná, prodyšná a elastická. Trvale chrání dřevo proti povětrnosti a UV-záření, přitom však zachovává přirozenou strukturu dřeva. Základní nátěr, mezinátěr i konečný nátěr – vše z jedné plechovky. Dodává se v 17 přírodních odstínech. Nátěr je hedvábně lesklý. Při venkovním použití na měkkém dřevu je nutný penetrační nátěr proti zamodrání Bläueschutzgrund.
Spotřeba – cca 0,075 l/m2
Balení – 0,375 l, 0,75 l, 2,5 l, 5 l a 10 l
Nanášení – štětcem
Schnutí:
– odolný proti prachu za cca 4 hod.
– odolný proti oděru za cca 8 hod.
– přetíratelný za cca 18 hod.
– proschlý za cca 1–2 dny
Odstíny – 17 standardních hotových odstínů
Ředidlo – Herbol V 40

Remmers

Aidol HK-Lasur

Slabovrstvá, impregnační  lazura pro venkovní použití, s obsahem rozpouštědel a s kombinací nejmodernějších účinných látek pro ochranu dřeva proti plísni, zamodrání, hnilobě, řasám, škůdcům, UV záření a vlhkosti Remmers Aidol HK-Lasur. Použití 3 v 1 - nemusí se podetírat impregnačním nátěrem.
Oblasti použití:
pro ošetření staticky nezatížených dřevěných prvků v exteriéru, které nejsou v kontaktu se zemí například obložení, obkládacích prken, plotů, vrat, pergol, zahradních domků, střešních podhledů, štítů, fasád a dalších
Spotřeba:
podle ustanovení RAL pro kvalitu a zkoušky: 200-250 ml/m2
Vlastnosti:
šestinásobná ochrana proti modrání, hnilobě, plísni a řasám, hmyzu, UV záření, vlhkosti
nepraská
proniká hluboko
odpuzuje vodu
aktivně dýchá a reguluje vlhkost následné ošetření je možné bez broušení a moření
Upozornění: Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Poptávka zboží